Menu
Live-score
Klubnyt 08. august kl. 11:03
Så er vi klar til en ny sæson med opstart mandag d. 14. august kl. 17:00 Træningstiderne er som de plejer. VI glæder os til at komme igang.
Klubnyt
Drømmer du om at være fodboldtræner?
Klubnyt
Trænerakademi støttet med 10.000 af DBU Fyn/Albani-puljen
Klubinfo
Skal vi lege?
Klubnyt
Ordinær generalforsamling i KIF Middelfart Fodbold torsdag den 23. marts 2017 kl. 19.30
Næste hjemmekamp
April 2017
9.
søndag
10.30
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Flemløse BK
Axel Knudsen Park
9.
søndag
11.00
Kauslunde IF
7 - 2
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 4
Axel Knudsen Park
Sanderum BK
Axel Knudsen Park
9.
søndag
11.30
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Hårby BK
Axel Knudsen Park
9.
søndag
12.00
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Nr. Aaby IK
Axel Knudsen Park
15.
lørdag
15.00
Kauslunde IF
5 - 5
Herrer
U14
U14 drenge 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Sanderum BK
Axel Knudsen Park
22.
lørdag
15.00
Kauslunde IF
livescore
6 - 3
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 4
Axel Knudsen Park
SSV Højfyn (2)
Axel Knudsen Park
25.
tirsdag
18.15
Kauslunde IF
livescore
6 - 3
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Birkende BK
Axel Knudsen Park
26.
onsdag
18.30
Kauslunde IF
livescore
0 - 1
Herrer
U14
U14 drenge 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Søhus Stige
Axel Knudsen Park
Maj 2017
17.
onsdag
18.30
Kauslunde IF
livescore
1 - 3
Herrer
U14
U14 drenge 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
OKS
Axel Knudsen Park
19.
fredag
18.30
Kauslunde IF
7 - 3
Herrer
U14
U14 drenge 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Tarup/Paarup IF
Axel Knudsen Park
21.
søndag
10.00
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B enkeltstævne 21/5-17 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
OB (1)
Axel Knudsen Park
21.
søndag
10.30
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B enkeltstævne 21/5-17 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Tarup/Paarup IF
Axel Knudsen Park
23.
tirsdag
18.30
Kauslunde IF
livescore
2 - 3
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Højby S & G
Axel Knudsen Park
30.
tirsdag
18.30
Kauslunde IF
10 - 2
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 4
Axel Knudsen Park
Hospitalets FK
Axel Knudsen Park
Juni 2017
7.
onsdag
18.30
Kauslunde IF
0 - 8
Herrer
U14
U14 drenge 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
SFF2015
Axel Knudsen Park
17.
lørdag
15.00
Kauslunde IF
livescore
6 - 2
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 4
Axel Knudsen Park
Strib IF
Axel Knudsen Park
18.
søndag
11.00
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Nr. Aaby IK
Axel Knudsen Park
18.
søndag
12.00
Kauslunde IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Strib IF
Axel Knudsen Park
August 2017
23.
onsdag
18.00
Kauslunde IF
0 - 2
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Sanderum BK
Axel Knudsen Park
23.
onsdag
18.30
Kauslunde IF
livescore
2 - 4
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Axel Knudsen Park
Gelsted
Axel Knudsen Park
September 2017
2.
lørdag
15.00
Kauslunde IF
3 - 2
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Axel Knudsen Park
Skjoldsparken IF
Axel Knudsen Park
4.
mandag
18.30
Kauslunde IF
3 - 4
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
PDIF
Axel Knudsen Park
17.
søndag
11.00
Kauslunde IF
1 - 6
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Axel Knudsen Park
Chang (3)
Axel Knudsen Park
20.
onsdag
18.00
Kauslunde IF
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
RG17
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
10.00
Kauslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
FBH (1)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
11.00
Kauslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
FBH (2)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
12.00
Kauslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
SSV Højfyn (2)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
14.00
Kauslunde IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
SSv Højfyn
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
14.30
Kauslunde IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Tommerup BK
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
15.30
Kauslunde IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Verninge IF
Axel Knudsen Park
30.
lørdag
12.00
Kauslunde IF
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Søhus Stige
Axel Knudsen Park
30.
lørdag
15.00
Kauslunde IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Axel Knudsen Park
SSV Højfyn
Axel Knudsen Park
Oktober 2017
9.
mandag
18.00
Kauslunde IF
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
Glamsbjerg IF
Axel Knudsen Park
21.
lørdag
15.00
Kauslunde IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Axel Knudsen Park
Glamsbjerg IF
Axel Knudsen Park

Nyheder fra DBU Fyn

Nyheder fra DBU

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Så er vi klar til en ny sæson med opstart mandag d. 14. august kl. 17:00

U5/U6

U8

U10

U11

U15

Senior

Super Old Boys

Bliv medlem

Ugens kommende hjemmekampe
September 2017
20.
onsdag
18.00
Kauslunde IF
Herrer
U15
U15 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
RG17
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
10.00
Kauslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
FBH (1)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
11.00
Kauslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
FBH (2)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
12.00
Kauslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
SSV Højfyn (2)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
14.00
Kauslunde IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
SSv Højfyn
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
14.30
Kauslunde IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Tommerup BK
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
15.30
Kauslunde IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Verninge IF
Axel Knudsen Park

Hent kampprogram

Kioskbemanding

Nyheder fra landsholdets fanklub

Vores sponsorer

Vores sponsorer

Vores sponsorer